Walczą o laptopy dla uczniów

0
381
Reklama

Obecnie laptop jest narzędziem niezbędnym dla uczniów. Pruszkowski magistrat złożył wniosek o sfinansowanie sprzętu do nauki dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli.

Bez komputera ani rusz – to hasło obecnie przyświeca każdemu uczniowi. Lekcje odbywają się w trybie zdalnym. Nauczyciele opracowują zagadnienia, przekazują dzieci i młodzieży wiedzę, a ci realizują zadania domowe. Niestety nie wszyscy mogą to robić z racji problemów z posiadaniem odpowiedniego sprzętu bądź brakiem dostępu do Internetu.

W Pruszkowie przeprowadzono analizę potrzeb uczniów oraz nauczycieli, na podstawie której określono, ile osób potrzebuje wsparcia, aby móc w pełni korzystać z lekcji online. Informacje uzyskane od dyrektorów placówek posłużyły do przygotowania niezbędnych dokumentów. Prezydent Paweł Makuch złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które przeznaczy środki na zakup sprzętu. Chodzi o laptopy, tablety, a także dostęp do Internetu. Samorządy mogą liczyć na 35-100 tysięcy złotych. Nabór wniosków prowadzony jest do 30 września br.

Edukacja zdalna wymaga od samorządów kreatywności. Pruszkowski magistrat udostępnił dla nauczycieli, rodziców i dzieci specjalne Padlety, gdzie można znaleźć liczne materiały dydaktyczne. Zasoby dla przedszkolaków dostępne są na stronie www.padlet.com/Edu_Pruszkow.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj