Wakacyjne remonty

0
321

W pruszkowskich placówkach oświatowych praca wre. Urzędnicy zapewniają, że remonty zostaną zakończone w okresie wakacyjnym.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski 5 sierpnia poinformował, że rok szkolny rozpocznie się zgodnie z planem. Możliwe są trzy modele nauczania. Pierwszy to powrót do zajęć w szkołach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wiadomo, że cały czas istnieje zagrożenie epidemiologiczne. Jeśli wystąpią zarażenia, w poszczególnych placówkach będzie mógł obowiązywać model mieszany. Część uczniów będzie korzystała z tradycyjnej formy nauki, reszta przejdzie na edukację zdalną. Trzecia opcja – kształcenie online.

W oczekiwaniu na wytyczne ministerstwa samorządy i tak musiały podjąć działania, aby zapewnić dzieciom i nauczycielom odpowiednie warunki do pracy. Stąd decyzje o remontach. Nie inaczej jest w przypadku Pruszkowa. W wakacje miasto zamyka inwestycję związaną z budową obiektów oświatowo-sportowych na Gąsinie przy ul. Pływackiej. Co prawda szkoła podstawowa działa już od roku, ale 1 września rozpocznie funkcjonowanie Przedszkole Miejskie nr 16. Niedawno do użytku zostało oddane również nowoczesne boisko. Ponadto, poprawi się dojazd do szkoły dzięki budowie ul. Kaletniczej na odcinku od ul. Pływackiej do ul. Robotniczej.

W okresie wakacyjnym zakończy się również termomodernizacja żłobka nr 1 przy ul. Hubala, zaś przy Szkole Podstawowej nr 4 poprawie ulegnie bieżnia lekkoatletyczna. W placówce przy ul. Obrońców Pokoju zajęto się kwestią wymiany instalacji centralnego ogrzewania.

Szykują się zmiany w żłobku przy ul. Antka 7. Jedno z pomieszczeń zostanie przystosowane na pokój pielęgniarski. W Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Chopina prowadzone są prace związane z wymianą ogrodzenia i słupów oświetleniowych, a także izolacją ścian zewnętrznych. Naprawa elewacji była konieczna w przypadku przedszkola nr 5 przy ul. Narutowicza i nr 10 przy ul. Chopina. Remonty obejmą również pomniejsze prace. Z kolei w przedszkolu nr 12 przy ul. Andrzeja w jednej z sal konieczna była wymiana parapetów i podłogi, zaś na schodach terakoty.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Topolowej niezbędna była naprawa dachu i nawierzchni boiska. Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej objęła szkołę przy Lipowej. Wymiana kolejnego odcinka ogrodzenia to działania remontowe w placówce nr 3 przy al. Wojska Polskiego. Zgodnie z zaleceniami z protokołu okresowej kontroli budynku konieczna była ekspertyza stanu technicznego zarysowań ścian w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej.

Wszelkie prace mają zakończyć się w wakacje. 1 września dzieci, takie są przynajmniej zapowiedzi, wrócą do szkół. W szkolnych ławkach zasiądą po raz pierwszy od marca. Dla ich rozwoju społecznego to niezwykle ważne, ale priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie, a o tym nie można zapomnieć.

Czytaj również: Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj