Wakacyjne półkolonie w gminie Żabia Wola

0
229
Reklama

W gminie Żabia Wola są prowadzone zapisy na półkolonie dla dzieci. Jak informują urzędnicy, funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych sanitarnych. Atrakcji jednak nie zabraknie.

Tegoroczne wakacje będą inne od tych, do których przywykli uczniowie. Żabiowolski magistrat nie zamierza jednak rezygnować z organizacji półkolonii dla dzieci. Rodzice przedszkolaków mogą składać wnioski na dyżur wakacyjny do publicznych przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Żabia Wola.

Jak tłumaczą urzędnicy, funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych sanitarnych. Niezbędne dokumenty do rejestracji dziecka na półkolonie znajdują się na stronach internetowych przedszkoli.

Na terenie gminy będą odbywały się także półkolonie dla uczniów klas I-IV.  Każda z placówek ma wyznaczone terminy, w których będą miały miejsce dyżury wakacyjne. W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie półkolonie będą organizowane od 5 do 16 lipca; w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach w terminie od 19 do 23 lipca, a w Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie od 26 lipca do 6 sierpnia.

Czytaj także: Kolonie i obozy w reżimie sanitarnym

Jak informuje Urząd Gminy, szczegółowy plan półkolonii uzależniony jest od liczby chętnych. Dokumenty niezbędne do zapisu znajdują się na stronach internetowych oraz w sekretariatach szkół.

Reklama

Wakacyjne atrakcje w dniach od 28 czerwca do 2 lipca przygotowuje też Dom Kultury w Żabiej Woli. W harmonogramie jest m.in. wyjazd do Nieborowa, Julinka, Żelazowej Woli czy do sanktuarium maryjnego w Niepokalanowie.

Zapisy i szczegółowe informacje będą dostępne po 1 czerwca w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli oraz pod numerem telefonu (46) 857 82 60.

Szczegółowe informacje na temat półkolonii znajdują się też na stronie internetowej żabiowolskiego Urzędu Gminy.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj