Wakacyjne dyżury w piastowskich przedszkolach i szkołach

0
128
Reklama

Wakacyjne dyżury w piastowskich przedszkolach i szkołach będą się odbywać tak, jak w ubiegłym roku. Wszystkie placówki będą pracowały przez dwa tygodnie lipca i sierpnia.

Luzowanie obostrzeń ogłoszone przed majówką cieszy, jednak trzeba cały czas pamiętać, aby troszczyć się o zdrowie, stosować do zasad bezpieczeństwa i jeśli to już możliwe – szczepić. Z pewnością dla wielu osób, ba – całego społeczeństwa ostatnie doniesienia dają nadzieję i ulgę. Wszystko nastąpi jednak stopniowo. W perspektywie mamy wakacje, a więc będziemy chcieli odpocząć. Trzeba jednak pamiętać, że letnie miesiące to także czas pracy.

W wakacje u wielu rodziców pojawia się pytanie, jak zapewnić właściwą opiekę dzieciom. Zwłaszcza tym najmłodszych. Z ratunkiem przychodzą wakacyjne dyżury w przedszkolach i szkołach. W Piastowie w ubiegłym roku, co było podyktowane pandemią koronawirusa, zmieniono nieco formę. Dyżury odbywały się we wszystkich przedszkolach i oddziałach zerowych jednocześnie. Podobnie będzie w tym roku.

Placówki będą funkcjonowały przez pierwsze dwa tygodnie lipca i dwa ostatnie sierpnia. Przedszkola i szkoły będą zamknięte zatem od połowy lipca do połowy sierpnia. – Zgodnie z tym harmonogramem w lipcu i sierpniu placówki będą przez cztery i pół tygodnia prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających do nich w roku szkolnym 2020/2021. Taki sposób organizacji dyżurów podyktowany jest przede wszystkim troską o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Piastowa – informuje Urząd Miejski w Piastowie.

Zapisy na dyżur wakacyjny dokonywane są w pierwszej połowie czerwca. Konieczne jest wypełnienie stosownego wniosku w formie karty zgłoszenia. W tym celu należy kontaktować się daną placówką oświatową. Co istotne, z dyżuru mogą korzystać dzieci, których obydwoje rodzice pracują w tym czasie.

Reklama

Czytaj także: 74 piratów drogowych

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj