W Raszynie pojawi się więcej kamer monitoringu

0
126
Reklama

Na terenie Raszyna pojawią się nowe kamery monitoringu. Nowe urządzenia zawisną w ośmiu lokalizacjach.

Miejski monitoring to jedno z kluczowych narzędzi w zapewnianiu mieszkańcom bezpieczeństwa. Dzięki przekazywanemu na bieżąco obrazowi służby mogą dostrzec groźne sytuacje i w porę na nie reagować. Miejskie kamery są też przydatne w walce z wandalizmem. Czujne elektroniczne oko nieraz działa jako skuteczny „odstraszacz” niszczycieli publicznego czy prywatnego mienia.

Z tego powodu gminy regularnie inwestują w rozwój sieci monitoringu. Teraz nowe kamery pojawią się również na terenie gminy Raszyn. Magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę, montaż i podłączenie 18 nowych urządzeń. Kamery zawisną w ośmiu miejscach. 2 z nich pojawią się na budynku Urzędu Gminy, 4 kolejne obejmą teren rynku przed urzędem. W raszyńskim parku pojawi się ich aż 10: 6 od strony ul. Wybickiego i 4 od strony ul. Nadarzyńskiej. Ostatnie dwie kamery będą przekazywać obraz z zatoczki rowerowej przy ul. Krakowskiej.

Zadanie podzielono na dwa etapy. W pierwszym z nich wyłoniony w przetargu wykonawca zamontuje część kamer, a także zainstaluje rejestrator obrazu w Urzędzie Gminy i stację oglądową na komisariacie policji. Ta część zadania ma zostać zrealizowana w ciągu 4 miesięcy. Drugi etap, obejmujący montaż pozostałych kamer, ma się zakończyć do 17 grudnia. Wykonawca przeprowadzi również szkolenia pracowników w zakresie obsługi systemu.

Koszt instalacji nowych kamer w gminie Raszyn wyniesie niespełna 290 tysięcy złotych.

Reklama

Czytaj również: Przegrany finał Igi Świątek

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj