W Pruszkowie powstanie Stefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

0
126
Reklama

Pruszków znalazł się w gronie miast, w których powstaną Strefy Odkrywaniwa, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). Minicentrum nauki ma być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku.

Celem projektu SOWA jest popularyzacja nauki i stworzenie w lokalnych ośrodkach minicentrów nauki. To inicjatywa ministra edukacji i nauki, który przyznał dotację Centrum Nauki Kopernik na realizację zadania. W najbliższych latach ma powstać 30 ośrodków. Jedna z nich powstanie w Pruszkowie. – Bardzo lubię przekazywać Wam takie informacje! Odebrałem dzisiaj oficjalną decyzję, że w Pruszkowie powstanie „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” – poinformował prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Miasta za zaangażowanie i realizowanie takich pomysłów – dodawał.

Minicentra nauki będą wzbudzały ciekawość lokalnej społeczności poprzez posiadane eksponaty przekazane przez Centrum Nauki Kopernik. Wśród nich znajdą się elementy ukazujące doświadczalny charakter nauki i dające możliwość samodzielnego eksperymentowania. Ponadto, nowe placówki otrzymają Majsternię – zestawt zawierające instrukcje do wykonania zadania dla zwiedzającego. Każda SOWA zyska również pakiet dobrych praktyk tj. scenariusze zajęć, pomysły na wydarzenia.

SOWA w przyszłym roku

20 września otwarta została Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku uruchomione zostanie minicentrum w Raciborzu. Mieszkańcy Pruszkowa będą mogli udać się do SOWY za rok. – Już w III kwartale 2022 roku będziemy mogli korzystać i cieszyć się z naszego lokalnego minicentrum nauki, do którego przeniesione będą najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik – podaje Paweł Makuch.

Czytaj również: Największy w Polsce rodzinny wyścig rowerowy wraca do Pruszkowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj