W Pruszkowie powstanie Klub Seniora

0
230
Reklama

Pruszkowscy seniorzy zyskają wyjątkowe miejsce. W Pruszkowie powstanie Klub Seniora, gdzie osoby starsze aktywnie będą mogły spędzać czas.

Jesień życia wcale nie musi być nudna. Seniorzy na to nie pozwalają, bo chętnie się integrują w ramach lokalnych struktur. W wielu miejscach obecne są rady seniora, kluby czy Uniwersytety Trzeciego Wieku. Osoby starsze angażują się w życie społeczne. Wiadomo, że pandemia koronawirusa ograniczyła kontakty, ale nie zmieniła ich nastawienia i gotowości do działania. Pruszkowscy seniorzy mogli uczestniczyć w wielu spotkaniach i zajęciach online m.in. artystyczne i sportowe.

200 tysięcy złotych dotacji otrzymał Pruszków w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Środki zostaną przeznaczone na wyremontowanie i wyposażenie lokalu na Klub Seniora. – Pruszków uzyskał dofinansowanie z programu „Senior+”. Stało się to po raz pierwszy. Dlatego też tym bardziej się cieszę, że już tutaj niebawem powstanie klub dla pruszkowskich seniorów – tłumaczy prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Czytaj także: Projekty na rzecz niwelowania barier i przeciwdziałania wykluczeniu

Czas na remont

Miasto dostosuje na potrzeby Klubu Seniora jeden z lokali przy ul. Kubusia Puchatka. Pomieszczenie zostanie wyremontowane, aby spełniać odpowiednie standardy i odpowiadać na potrzeby jego użytkowników.

W Klubie Seniora znajdzie się sale zajęć, pomieszczenie obsługi, pokój socjalny i dwie toalety. Co istotne, lokal będzie uwzględniał potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie zakładane prace mają zakończyć się w 2021 roku. Całkowity koszt zadania to 250 tysięcy złotych.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj