W pociągu biletu nie kupisz

0
385
Reklama

Ważna zmiana dla pasażerów WKD. Od nowego roku nie kupimy już biletu u maszynisty. A już w niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy wukadki.

Niedawno spółka WKD poinformowała, że od 1 stycznia maszyniści nie będą już zajmować się sprzedażą biletów. Według przewoźnika pasażerowie mają do dyspozycji wystarczająco wiele sposobów na opłacenie przejazdu. – Bilety WKD można nabyć w pełnozakresowych kasach biletowych, stacjonarnych automatach zainstalowanych na wszystkich przystankach i stacjach WKD, uprawnionych punktach sprzedaży biletów (kioski, sklepy) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych mPay i SkyCash – informuje spółka. Przypomina również, że bilety można kupić na zapas wcześniej i wykorzystać je w momencie przejazdu. – Zakup biletu nie jest równoznaczny z zawarciem umowy przewozu. Zawarcie umowy przewozu następuje z chwilą wejścia do pociągu, a jej dowodem jest skasowanie biletu w kasowniku – czytamy w komunikacie WKD. Warto o tym pamiętać, ponieważ po noworocznych zmianach nie będziemy już mogli kupić biletu w pociągu. Latem spółka testowała możliwość zainstalowania w wagonach biletomatów, jednak pilotażowy program dobiegł końca w sierpniu i na razie nie zapadła decyzja o wdrożeniu automatów na stałe.

Z kolei już od najbliższej niedzieli będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Tu jednak nie będzie rewolucji. Przewoźnik utrzyma liczbę kursów na tym samym poziomie, jaki funkcjonuje obecnie. Oferta przewozowa obejmuje 192 pociągi w dni powszednie. Oznacza to, że w godzinach szczytu między Podkową Leśną i Warszawą składy będą jeździć do 10 minut, zaś w pozostałych porach co 15 minut. Jak informuje spółka, tak skonstruowany rozkład wyczerpuje maksymalną przepustowość linii. Ma też związek z wciąż obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. – Nowy roczny rozkład jazdy pociągów WKD obowiązujący od 13.12.2020 wpisuje się w przyjętą od początku stanu epidemii COVID-19 strategię stawiającą na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Strategia ta stanowi podstawowy wyznacznik dla całokształtu podejmowanych przez spółkę WKD działań, aby uczynić podróż bezpieczną, komfortową i niezawodną – informuje przewoźnik.

Nowe rozkłady jazdy można pobrać poniżej:

Dni powszednie

Reklama

Weekendy i święta

Czytaj także: Nie chcą wycinki

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj