W Brwinowie powstała jadłodzielnia

0
164
Reklama

W kiosku przy Gminnym Ośrodku Kultury powstała jadłodzielnia. Otwarcie punktu dzielenia się żywnością już dziś. 

W niewielkim pawilonie przy ul. Wilsona jeszcze do niedawna funkcjonował punkt Totalizatora Sportowego. Później przez chwilę była tu kasa biletowa PKP. Teraz do opustoszałego kiosku przy Ośrodku Kultury wprowadzi się jadłodzielnia.

W punkcie stanęła już lodówka, a także regały na pieczywo, owoce czy warzywa. Jest tu także osobna skrzynka na „torby-bumerangi”, czyli torebki wielorazowego użytku, które będzie można wziąć lub zostawić.

Utworzenie punktu, gdzie można podzielić się nadwyżkami jedzenia, było możliwe dzięki pracy wolontariuszy i wsparciu finansowemu mieszkańców. OKej Brwinów udostępnił lokal i zobowiązać się pokrywać rachunki za prąd. – Ponad 60 osób jak dotąd wsparło finansowo inicjatywę powstania Jadłodzielni w Brwinowie. Dzięki wpłatom i ciężkiej pracy wolontariuszy remont i przystosowanie pomieszczenia do wymogów jadłodzielni prawie na ukończeniu – chwalili się inicjatorzy brwinowskiej jadłodzielni kilka dni temu. Dziś punkt jest już gotowy. Oficjalne otwarcie nastąpi w środę 28 lipca o godz. 17.30. Gościem specjalnym będzie posłanka Hanna Gill-Piątek z ugrupowania Polska 2050.

Jadłodzielnia w Brwinowie będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, zaś w weekendy w godz. 10.00-16.00. Obowiązywać będą ogólne zasady foodsharingu, takie jak w kilkudziesięciu innych jadłodzielniach działających obecnie na terenie Polski.

Reklama

Czytaj również: Czas na nowy rozdział sportowej historii

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj