Uwaga na dzikie zwierzęta

0
147

Gmina Michałowice troszczy się o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Samorząd przygotował tablice przypominające kierowcom o możliwości spotkania na drodze dzikich zwierząt.

Część osób pracuje zdalnie, niektórzy przebywają na kwarantannie, dzieci nie chodzą do szkoły – to wpływa na zmniejszenie ruchu na drogach. Ta sytuacja sprzyja dzikim zwierzętom, które nie odczuwają strachu i coraz częściej pojawiają się w pobliżu ulic. Jeż przechodzący przez drogę, sarna obserwująca ruch czy stojący przy chodniku bażant to coraz częstsze widoki. Kierowcy muszą wykazać się szczególną ostrożnością, zwłaszcza po zmroku.

Dzikie zwierzęta pojawiają się na ulicach gminy Michałowice. – Sprzyja temu nieco słabsze natężenie hałasu i ruchu drogowego. Można więc pomyśleć, że jest dla nich bezpieczniej. A jednak często zapominamy, że jeż czy wiewiórka może wbiec nam pod koła samochodu – wyjaśnia wójt Michałowic Małgorzata Pachecka.

Aby zadbać o bezpieczeństwo, urząd przygotował specjalne tablice informacyjne. Niebawem zostaną zamontowane na terenie gminy. – Każdej z nich mamy 15 sztuk – informuje Małgorzata Pachecka.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym pamiętajmy, aby zwalniać w pobliżu lasów i łąk. Zachowajmy szczególną ostrożność po zmroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię