Uwaga BAYERancki Konkurs KULTura na FULL

0
262
Reklama

Brwinowski Ośrodek Kultury organizuje nietypowy konkurs literacki. Inspirację stanowiły niedawne kontrowersje wokół dotacji resortu kultury.

Opublikowana w listopadzie lista beneficjentów rządowego wsparcia dla instytucji kultury wywołała burzę w środowisku artystów. Część twórców uważa bowiem, że mechanizm przyznawania dotacji jest niesprawiedliwy i premiuje tych, którzy – zdaniem niektórych – pomocy państwowej nie potrzebują. Szczególne kontrowersje dotyczą zespołu disco polo Bayer Full, który miał otrzymać ponad pół miliona złotych. Oliwy do ognia dolał sam lider zespołu Sławomir Świerzyński, który w wywiadzie dla Polsat News zadrwił z zespołu KULT twierdząc, że nikt już nie pamięta o takim zespole i nie kupi jego płyty.

Spory wokół rządowych pieniędzy zainspirowały brwinowski Ośrodek Kultury do organizacji konkursu pod nieco przekorną nazwą: BAYERancki mały konkurs literacki KULTura na FULL.

Czytaj także: Dziedzictwo w obiektywie

– Ogłaszamy mały konkurs literacki na krótkie formy – aforyzm, przysłowie limeryk (i inne krótkie formy poetyckie), dopuszczalny i erotyk, skoro siedzimy w domach i leżymy w łóżkach, może być bardzo interesujący – z zachowaniem dystansu społecznego, wszelkich zabezpieczeń, z wykorzystaniem Internetu – opisuje pomysłodawca Michał Haber. Tematyka utworów jest dowolna, choć powinna oscylować wokół motywu przewodniego, czyli kultury nieustająco dostępnej. Nagrody w konkursie korespondują z jego nazwą – do zdobycia są bowiem płyty grupy KULT. Zespół Kazika Staszewskiego miał gościć w tym roku w Brwinowie, jednak z powodu pandemii koncert odwołano. Organizatorzy zapewniają, że gdy tylko KULT zagości w mieście, zwycięzcy otrzymają możliwość zdobycia autografów muzyków na wygranych w konkursie płytach.

Swoją mniej lub bardziej niepokorną twórczość można przesyłać do końca grudnia na adres . Partnerem konkursu jest Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj