Utrudnienia w przejazdach WKD

0
259

Przez dwa kolejne weekendy możemy się spodziewać znacznych utrudnień w kursowaniu pociągów WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, iż w dniach 17-18.11 i 24-25.11 planowane jest przeprowadzenie gwarancyjnego usunięcia usterek w torze nr 1 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów.

W związku z powyższym w dniach 17-18.11 i 24-25.11 (sobota, niedziela) na linii WKD wystąpią ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy.

  1. Kursowanie pociągów będzie się odbywać na następujących relacjach:

– Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska
– Komorów – Milanówek Grudów
– Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów
– Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska

  1. Tor nr 1 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów, zostanie całodobowo zamknięty dla ruchu pociągów, a w celu uzupełnienia oferty przewozowej na tej trasie uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
  2. Na ww. odcinku ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2. Częstotliwość kursowania pociągów z uwagi na obowiązujące regulacje oraz przepustowość szlaku wyniesie: co 70 minut dla jednego kierunku ruchu.
  3. Pociągi uruchomione w relacji Milanówek Grudów – Komorów będą kursowały z częstotliwością co 70 minut dla jednego kierunku ruchu. Na stacji Komorów zostanie zorganizowana skomunikowana przesiadka pomiędzy pociągami ww. relacji i pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej do/z Warszawy.
  4. Na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna częstotliwość kursowania pociągów wyniesie 25/45 minut dla jednego kierunku ruchu.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu pociągów oraz autobusów komunikacji zastępczej podczas prowadzonych prac znajdują się na stronie www.wkd.com.pl.