Urząd zachęca do e-usług

0
391
Reklama

Internet daje szerokie możliwości. Do załatwienia spraw urzędowych za pośrednictwem sieci zachęca Gmina Michałowice.

Brak czasu to powszechny problem. Mamy wiele obowiązków i dużą część spraw załatwiamy w biegu. Gdy trzeba iść do urzędu, możemy trafić na kolejkę albo musimy wziąć urlop. Rozwój cywilizacji sprawił, że pojawiają się rozwiązania ułatwiające życie. Wcale nie trzeba w pocie czoła biec do urzędu, wystarczy wejść do… Internetu.

Gmina Michałowice zachęca mieszkańców do korzystania z e-usług. Nie trzeba przejmować się godzinami pracy urzędu. Załatwienie określonej sprawy możliwe jest o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy wejść na stronę gminy www.michalowice.pl i znaleźć zakładkę e-urząd.

Wiadomo, że nie wszystkie sprawy uda się załatwić przez Internet, ale bez problemu każdy może np. wysłać stan wodomierza. Dzięki temu urzędnicy wystawią fakturę i wyślą ją na wskazany adres e-mailowy. Ponadto, mieszkańcy gminy mogą korzystać z komunikatora miejskiego, który przechodzi fazę testową. Za jego pomocą można zgłosić wszelkie usterki w infrastrukturze drogowej, awarie czy zakłócenie porządku. Dzięki sieci mieszkańcy mają też dostęp do e-podatków. Znaleźć tam można informacje dotyczące należności za nieruchomości czy też podatku rolnego. Pilotażowo wprowadzono uiszczanie opłat za pomocą szybkich płatności.

Reklama

Zdarza się, że zapominamy, kiedy należy wystawić śmieci. Wystarczy posiadać w telefonie aplikację Eco-haromonogram, aby sprawdzić termin odbioru odpadów, a także zapoznać się ze sposobem segregacji. Nadszedł czas, aby wymienić dowód czy zameldować się w nowym miejscu? Wystarczy skorzystać z opcji e-dowody lub e-meldunek. Do tych dwóch działań (złożenie wniosku) potrzebny będzie profil zaufany lub konto w e PUAP, który założyć można również przez Internet. Szczegóły na stronie: obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany.

Za pomocą sieci można sprawdzić również jakość powietrza. Korzystanie z możliwości e-urzędu to szansa na zaoszczędzenie czasu i szybkie załatwienie bieżących spraw. – Zachęcamy do wykorzystywania Internetu do realizowania spraw urzędowych – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy Michałowice.

Reklama