Uroczyste otwarcie szkoły

0
559
Reklama

Ważny dzień dla uczniów, nauczycieli i sympatyków Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie. 10 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku placówki.

Z początkiem września uczniowie wrócili do szkoły. Dzieci i młodzież z placówki przy ul. Pływackiej mogą cieszyć się lepszymi warunkami do nauki. Budowa nowej szkoły to koszt ponad 47 mln zł, a inwestycja ruszyła w 2015 roku, kiedy podpisano umowę na jej wykonanie projektu. Dwa lata później przystąpiono do realizacji zadania. Taki krok był podyktowany koniecznością zapewnienia uczniom odpowiednich warunków do nauki, a przede wszystkim… miejsca. Stale rosnąca liczba dzieci i młodzieży wiązała się z rosnącymi potrzebami lokalowymi.

W sierpniu br. władze miasta dokonały odbioru inwestycji. Przestronne sale lekcyjne, hala sportowa z widownią, trzy mniejsze sale sportowe i siłownia, dwie stołówki z zapleczem kuchennym oraz nowe wyposażenie. Co istotne, szkoła jest w stanie pomieścić ponad 700 dzieci. Uczniom nie pozostaje nic innego, jak uczyć się i osiągać dobre wyniki.

fot. Urząd Miasta Pruszkowa

10 października był wyjątkowym dniem dla społeczności szkoły nr 10 w Pruszkowie. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w uroczystym otwarciu placówki. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Pruszkowa Paweł Makuch wraz z zastępcami Beatą Czyżewską i Konradem Sipierą, starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz przedstawiciele zarządu powiatu, a także wojewoda Zdzisław Sipiera i mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska. Nie brakowało ciepłych słów i życzeń dla uczniów.

Reklama

Z kolei 11 października szkoła była dostępna dla wszystkich. Każdy mieszkaniec Pruszkowa mógł odwiedzić placówkę, obejrzeć ją, a także skorzystać z licznych atrakcji. Wśród nich m.in. koncert zespołu Maroszek Orient Orkiestra czy spektakl dla dzieci „Przygody niebieskiego smoka”.

Warto również wspomnieć, że 10 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Najlepszym z nich przyznano nagrody starosty. Nie zabrakło atrakcji artystycznej w postaci koncertu Jacka Kawalca – „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca”.

Reklama