Uporządkują miejsca pamięci

0
415
Reklama

Kolejne działania związane z rewitalizacją zieleni w Piastowie. Tym razem pracami objęte zostały miejsca pamięci.

Pomniki pełnią ważną rolę w przestrzeni publicznej. Są przejawem naszej pamięci o ważnych wydarzeniach i troski o tożsamość. Przy okazji uroczystości rocznicowych przy pomnikach składane są kwiaty, a także odbywają się apele. Miejsca pamięci otoczone są zielenią, która wymaga troski. W Piastowie odnowiono skwery związane z bohaterami walczącymi o wolność kraju podczas II wojny światowej.

Nowe nasadzenia drzew i krzewów pojawiły się w miejscu pamięci o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców 12 września 1939 roku. Ponadto, teren przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Bohaterów Wolności przeszedł gruntowne porządki,  wymieniono również glebę. Na ostatniej prostej są prace związane z rewitalizacją zieleni na skwerze im. prof. hm. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka”, który był wychowawcą, współtwórcą metodyki zuchowej, wybitnym instruktorem harcerstwa i żołnierzem Armii Krajowej. Piastowski hufiec ZHP nosi jego imię. Niebawem skwer przy skrzyżowaniu ul. J. Dąbrowskiego i Al. Wojska Polskiego zyska nowy wygląd za sprawą drzew i krzewów oraz przeprowadzonych prac porządkowych.

Rewitalizacja zieleni przy miejscach pamięci to koszt ponad 154 tys. zł. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie. Z budżetu województwa mazowieckiego Piastów otrzymał ponad 77 tys. zł.

Reklama
Reklama