UPALNY DZIEŃ – spektakl w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

0
293

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Zespół Teatralny „Studio” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na wyjątkowy spektakl pt. „Upalny Dzień” autorstwa Janusza Wasylkowskiego, który zostanie zaprezentowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Powiecie Pruszkowskim.

W czwartek 5 września o godz. 19:00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 wystąpią przed Państwem: Maciej Jaskólski w roli żołnierza niemieckiego oraz Szymon Grzeszczakowski jako żołnierz polski – jeniec. Spektakl wyreżyserowany przez Gerarda Położyńskiego wzbogacony będzie muzyką w wykonaniu kompozytora Pawła Mielnika z tekstem Ewy Szostek. Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 2 września od godz. 12:00 w siedzibie MDK w Pruszkowie oraz na stronie: https://evenea.pl/event/upalnydzien/.

Początek wojny. Upalny dzień. Polak wzięty do niewoli i niemiecki oficer siadają pod drzewem i zaczynają rozmowę. Jak ona się zakończy? Czy w takich warunkach możliwa jest przyjaźń? Spektakl Janusza Wasylkowskiego – Lwowiaka, poety i dramaturga zachęca widza do refleksji nad bezsensem wojny i nieodwracalnych konsekwencji wynikających z działań wojennych – unicestwiania rodzin, relacji, społeczności, aż wreszcie utraty ludzkiego życia. „Upalny Dzień” jest artystyczną formą uczczenia pamięci o ofiarach II Wojny Światowej. Serdecznie zachęcamy do poznania sztuki wybitnego działacza społecznego oddanego popularyzacji Kresów Wschodnich, autora kilkunastu sztuk teatralnych i adaptacji telewizyjnych, którego sztuki są tłumaczone na język niemiecki, angielski, czeski, słowacki, bułgarski, serbski, chorwacki, duński i ukraiński.