Umowa z PGNiG

0
146

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch podpisał z PGNiG Obrót Detaliczny porozumienie o współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza. W związku z tym w Urzędzie Miasta pojawi się punkt informacyjny, w którym mieszkańcy otrzymają fachową pomoc.

Zwiększa się świadomość metod troski o jakość powietrza. Korzystamy z komunikacji miejskiej, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych spalin. W okresie letnim chętnie wsiadamy na rowery. Można korzystać z dofinansowań na wymianę pieców czy też montaż odnawialnych źródeł energii.

Pruszków wykonał krok w kierunku zwiększania świadomości i edukowania mieszkańców. Prezydent Paweł Makuch podpisał porozumienie z PGNiG, którego celem są działania informacyjne oraz zachęcanie do korzystania ze źródeł ciepła zasilanych paliwem gazowym. W pruszkowskim magistracie zostanie utworzony punkt informacyjny. Pracownik PGNiG będzie udział wszelkich wiadomości oraz wsparcia w zakresie projektowania i realizacji inwestycji związanych z wymianą pieców opalanych paliwem stałym na kotły gazowe. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli złożyć wnioski o przyłączenie do sieci.

Warto przypomnieć, że trwa nabór dokumentów o udzielenie dotacji na wymianę kotłów. Wnioski można składać do końca lutego br. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 75% (nie więcej niż 8 tys. zł).