Umowa podpisana

0
355

Długie poszukiwania w końcu zakończyły się sukcesem. Miasto Piastów podpisało umowę na przebudowę i rozbudowę Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza.

O tym, że modernizacja placówki jest niezbędna, wiadomo było od dłuższego czasu. Władze miasta również miały pełną świadomość konieczności działania. Nie było to jednak łatwe. Na przeszkodzie stawały kwestie finansowe. Modernizacja placówki wiąże się ze sporym wydatkiem, który znacznie obciążałby budżet samorządu. Miasto chce, aby liceum było nowoczesne i zapewniało uczniom odpowiednie warunki do nauki. Udało się znaleźć wyjście z sytuacji. Władze postanowiły, że inwestycja zostanie wykonana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

Pomysł to jedno, realizacja zaś… Okazało się, że znalezienie wykonawcy nie jest łatwe. Kilka miesięcy oczekiwania, kolejne przetargi i nic. W końcu jednak można mówić o ważnym kroku w kierunku przebudowy placówki. 30 kwietnia miasto podpisało umowę na przebudowę oraz rozbudowę liceum z partnerem – spółką Warbud PPP sp. z o.o. Partnerstwo publiczno-prywatne  polega na tym, że podmiot prywatny finansuje realizację przedsięwzięcia. Następnie podmiot publiczny, w tym wypadku miasto Piastów, w uzgodnionych ratach spłaca inwestycję.

Warto wspomnieć o pracach, które mają zostać przeprowadzone w ramach inwestycji. Placówka zostanie zmodernizowana, powstanie nowa część dydaktyczna wraz z kuchnią, pomieszczeniami administracyjnymi, biblioteką miejską. Planowana jest również budowa hali sportowej. Ciekawym rozwiązaniem ma być powstanie na dachu jednej z części (jednokondygnacyjnej) tarasu i przestrzeni odpoczynku dla uczniów. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 19 miesięcy.