Umowa na projekt przedszkola w Michałowicach podpisana

0
120
Reklama

Podpisy złożone. Umowa na projekt przedszkola w Michałowicach została zawarta. Czas na realizację zadania.

Samorząd stawia na rozwój bazy oświatowej. Gmina Michałowice zajmuje się kwestią budowy przedszkola w Regułach, władze podjęły wysiłki w kierunku wykonania placówki w Michałowicach. Co do tego drugiego obiektu, w ubiegłym roku ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji budynku. Jak informowała wójt Małgorzata Pachecka, na jego podstawie zostanie wykonana dokumentacja projektowa. We wskazanym terminie zgłoszono 56 prac. Wyniki ogłoszono w grudniu i wyłoniono laureatów.

Nadszedł czas, aby wykonać kolejny krok do realizacji ważnego oświatowego przedsięwzięcia. Gmina Michałowice podpisała umowę na projekt budowlany i wykonawczy przedszkola w Michałowicach. – Wybraliśmy dobrą i funkcjonalną architekturę – podkreśla wójt Pachecka.

Czytaj także: Niebawem startuje budżet obywatelski w gminie Michałowice

Na parterze budynku zaplanowano siedem sal dydaktycznych. Sam obiekt, jak podkreślał sąd konkursowy – jest oszczędny w środkach wyrazu i charakteryzuje go uniwersalna prostota. Zaproponowane zostały rozwiązania mające wpływ na efektywność energetyczną. – Na piętrze budynku znajdzie się również „sala widowiskowa”, w której dzieci będą mogły zaprezentować swoje osiągnięcia. A kto wie, może także rodzice wystąpią przed dziećmi? Także w godzinach wieczornych sala będzie mogła służyć mieszkańcom – przedstawia wójt gminy Michałowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj