Umowa na dotację w wysokości 4 milionów podpisana

0
72
Reklama

24 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na dotację dla szpitala powiatowego w Pruszkowie. Dofinansowanie na doposażenie bloku operacyjnego wynosi blisko 4 miliony złotych.

Odpowiednie wyposażenie szpitali i przychodni ma istotne znaczenie dla pracy personelu medycznego. Niejednokrotnie słyszmy o brakach w placówkach. Lekarze i pielęgniarki skarżą się na brak odpowiednio sprzętu.

W przypadku Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie niejednokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych, zmianie dyrekcji, kłopotach z ilością personelu. Jesienią 2019 roku podpisano umowę na rozbudowę i modernizację szpitala. Konieczne jest również jego wyposażenie. Z pewnością cenne będzie rządowe wsparcie w postaci dotacji, którą otrzymał powiat pruszkowski.

Pruszkowska placówka otrzymała blisko 4 miliony dofinansowania na doposażenie nowoczesnego bloku operacyjnego realizującego potrzeby oddziałów ginekologiczno-położniczego i chirurgii ogólnej. 24 września starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisali umowę na dotację dla szpitala.

80% całości

Co istotne, wsparcie w wysokości 3 995 229,00 zł stanowi 80% całości inwestycji. Na wyposażenie bloku operacyjnego w niezbędną aparaturę potrzeba 4 994 036,45 zł. Powiat przeznaczy na ten cel 822 018,40 zł, zaś pozostałe 176 789,05 zł pokryje szpital powiatowy.

Reklama

Czytaj również: 21 projektów do realizacji w budżecie obywatelskim

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj