Umowa na budowę tężni w Grodzisku podpisana

0
89
Reklama

W minioną niedzielę burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał z wykonawcą umowę na budowę tężni w Parku Skarbków. Inwestycja powinna być gotowa na wiosnę.

O planach budowy tężni solankowej w Grodzisku mówi się już od kilku miesięcy. Podobne instalacje stoją już m.in. w Pruszkowie czy Piastowie, wkrótce ma powstać również w Nadarzynie. Na początku roku władze Grodziska poinformowały, że również planują taką inwestycję.

Realizację planów utrudniły finanse. Gmina planowała wydać na tężnię maksymalnie 700 tysięcy złotych, tymczasem składane w kolejnych postępowaniach oferty opiewały na kwoty ok. 1 mln zł. Ostatecznie więc zdecydowano się zwiększyć budżet inwestycji i w lipcu udało się rozstrzygnąć przetarg. Do postępowania stanął tylko jeden oferent – firma Sorted, która wyceniła usługę na prawie 933 tys. zł.

W zakres prac wchodzi nie tylko budowa samej tężni. Wykonawca będzie miał również za zadanie utwardzić teren wokół konstrukcji i wykonać ścieżki piesze. Ponadto przy tężni pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Teren zostanie także oświetlony, a po zakończeniu prac ziemnych firma będzie musiała odtworzyć trawniki.

Tężnia w Parku Skarbków powinna być gotowa w ciągu 260 dni od chwili podpisania umowy. Oznacza to, że mieszkańcy Grodziska będą mogli korzystać z solankowych inhalacji od maja przyszłego roku.

Reklama

Czytaj również: Tężnia w Grodzisku – trzecie podejście

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj