Umowa na 10,5 miliona

0
167

Formalności zostały dopełnione. Władze Pruszkowa podpisały z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie w kwocie ponad 10,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że postawiono kropkę nad „i”. Już we wrześniu było wiadomo, że Pruszków otrzyma środki na modernizację ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego oraz przebudowę ul. Stalowej. Wówczas przedstawiono listę zadań i samorządów, których wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych rozpatrzono pozytywnie. Pod koniec września władze miasta otrzymały symboliczne promesy.

W końcu przyszedł czas na oficjalną uroczystość. 11 grudnia prezydent Pruszkowa Paweł Makuch i jego zastępca Konrad Sipiera podpisali z wojewodą mazowieckim umowę na ponad 10,5 mln zł. Dofinansowanie na rozbudowę ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wyniosło prawie 6,1 mln zł (80% wartości inwestycji), zaś ul. Stalowej – 4,4 mln zł (70%). Warto podkreślić, że obie inwestycje zostały już zrealizowane.

Władze miasta planują również połączenie ul. Dolnej z ul. Piastowską. Ten projekt został złożony w ramach sierpniowego naboru wniosków w kolejnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.