Umowa już za chwilę

0
506
Reklama

Na początku grudnia powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Maz.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej ma przede wszystkim pełnić funkcję sportową. Pierwotny projekt zakładał budowę głównej hali sportowej z zapleczem, mniejszych sal wielofunkcyjnych, siłowni, sal edukacyjnych, wieży widokowej z obserwatorium i części gastronomicznej. Później zrezygnowano z wieży i wykończenia części sal. Główna hala ma pomieścić 3000 widzów. Na liczącej 2002 m2 arenie sportowej mają znaleźć się boiska do siatkówki, koszykówki i piłki halowej. Hala będzie się składać z trzech sekcji, możliwych do połączenia w zależności od potrzeb. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu ma wynieść 8500 m2. Oprócz budowy samego obiektu, wykonawca ma również za zadanie zagospodarować teren w bezpośrednim otoczeniu budynku. To oznacza rozebranie istniejących zabudowań, łącznie ze skateparkiem, budowę drogi pożarowej, parkingów dla samochodów osobowych i autokarów oraz wjazdów od strony ulic Dalekiej i Sportowej. Grodziski magistrat planował wydać na inwestycję 58 mln zł.

Dziesięciu chętnych

W lipcu br. ogłoszono postępowanie przetargowe na budowę centrum. Termin składania ofert minął 24 października, później przyszedł czas na weryfikację zgłoszeń. Wpłynęło 10 ofert, jednak z uwagi na niemożność otwarcia pliku, odczytano 9 z nich. Najdroższą z nich złożyła firma PORR SA z Warszawy – tu kwota opiewała na ponad 82 mln zł. Najniższą ofertę złożyła z kolei firma SKANSKA SA, która zaoferowała realizację inwestycji za nieco ponad 60,5 mln zł. Jak widać, wszystkie oferty przekraczają zaplanowane na budowę środki, to jednak nie powinno być przeszkodą. Jak tłumaczy burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński, w kosztorysie inwestorskim wyceniono prace na 61 mln zł i Gmina jest przygotowana na taki pułap kwotowy.

Burmistrz Benedykciński zapowiedział, że wkrótce dojdzie do podpisania umowy z firmą, która wybuduje obiekt przy ul. Sportowej. Nieoficjalnie wiadomo już, że wykonawcą centrum będzie firma SKANSKA.

Reklama

Planowany termin oddania Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej do użytku to koniec wakacji 2022 r.

Reklama