Umorzenie wierzytelności szpitala

0
457
Reklama

Podczas XXII sesji radni powiatu pruszkowskiego wyrazili zgodę na umorzenie Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie wierzytelności pieniężnych. Chodzi o kwotę 3,1 mln zł.

Podstawowym obszarem działalności szpitali jest ochrona zdrowia pacjentów. Placówki funkcjonują w określonej rzeczywistości, której ważnym elementem są finanse. Wiele placówek boryka się jednak z problemami finansowymi i szuka różnych form wsparcia. Dotyczy to również szpitala na Wrzesinie.

Placówka zaciągnęła kredyt długoterminowy, na który poręczenia udzielił zarząd powiatu. 29 czerwca dyrektor SPZ ZOZ w Pruszkowie wystąpiła o umorzenie kwot wynikających z not księgowych wystawionych przez samorząd w kwocie blisko 2,9 mln zł. – Jest to kwota, którą powiat zapłacił, jeśli chodzi o zaciągnięty kredyt. Na tej podstawie została przeprowadzona analiza. Do tego doliczono odsetki, stąd ta kwota nie jest w tej wysokości w jakiej pani dyrektor występowała – tłumaczył podczas sesji członek zarządu powiatu Grzegorz Kamiński.

Łączna kwota wierzytelności to ponad 3,1 mln zł. Dokumenty finansowe wskazują, że sytuacja ekonomiczna szpitala jest trudna. Podkreślano, że umorzenie długu poprawi położenie placówki. – Poprzez realizację zapisów uchwały zrealizowany zostanie cel strategiczny „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych pozwalająca zaoferować mieszkańcom wysoki standard opieki w pobliżu miejsca zamieszkania” – czytamy w uzasadnieniu uchwały. Radni obecni na sesji jednogłośnie zdecydowali o umorzeniu wierzytelności pruszkowskiemu szpitalowi.

Czytaj również: Dofinansowanie na remont hali MOS

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj