Ułatwienie dla niesłyszących w starostwie

0
91

Lepsza komunikacja w starostwie powiatowym w Pruszkowie. Z myślą o osobach niedosłyszących w urzędzie pojawiła się pętla indukcyjna.

Wiele osób spotyka się z problem wykluczenia z powodu schorzeń czy pewnych dysfunkcji. Wydaje się jednak, że wraz z biegiem czasu stajemy się wrażliwi na potrzeby innych i przede wszystkim dostrzegamy je, a także podejmujemy właściwe działania. Dostosowujemy przestrzeń, a co za tym idzie urzędy i inne instytucje tak, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły z nich w pełni korzystać. Stąd niebieskie koperty na parkingach, podjazdy do budynków czy windy w obiektach.

Czytaj także: Bezpłatne badania słuchu w Pruszkowie

W starostwie powiatowym w Pruszkowie wykonano krok w kierunku poprawy jakości obsługi osób niedosłyszących. Ma temu służyć pętla indukcyjna. Często komunikację utrudniają liczne szumy czy głośne dźwięki. Podczas wizyty petenta urzędnik mówi do mikrofonu, który znajduje się w urządzeniu. Osoba niedosłysząca przełącza guzik w swoim aparacie słuchowym, a ten łączy się z pętlą. Odbierający otrzymuje sygnał bez zakłóceń.

Pętla indukcyjna pozwala osobom niedosłyszącym bez problemu załatwić sprawę w starostwie. Obecnie znajduje się w wydziale obsługi mieszkańców, ale jest przenośna, dzięki czemu można z niej korzystać w innych lokalizacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj