Ukradł aż 16 rowerów. Odpowie przed sądem

0
135
Reklama

Grodziscy kryminalni zatrzymali 35-latka podejrzewanego o liczne kradzieże rowerów. Łupem sprawcy padło aż 16 jednośladów.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku od kilkunastu tygodni prowadzili śledztwo w sprawie kilkunastu kradzieży. Na terenie powiatu w ostatnim czasie skradziono aż 15 rowerów. Ślady prowadziły do mężczyzny ukrywającego się w gminie Jaktorów. Gdy udało się ustalić jego miejsce przebywania, policjanci przystąpili do akcji.

W chwili zatrzymania 35-latek jechał rowerem, który – jak sie okazało – również był kradziony. Pojazd należał do mieszkanki Grodziska. Kobieta nawet nie wiedziała, że padła ofiarą kradzieży. Zrabowany jednoślad trafił w ręce właścicielki, zaś mężczyzna do policyjnej celi.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się, że oprócz odzyskanego podczas zatrzymania roweru dopuścił się kradzieży 15 innych jednośladów. Usłyszał już zarzuty. Jak informuje rzeczniczka grodziskiej komendy asp. szt. Katarzyna Zych, 35-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu wyrok do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że dobrym sposobem na zabezpieczenie roweru jest jego oznakowanie. Dzięki wygrawerowanemu na ramie numerowi mamy duże szanse, że skradziony jednoślad do nas wróci. Możemy oznakować nasz rower w siedzibie straży miejskiej, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem 986. Grawerowanie jest bezpłatne, musimy jednak mieć przy sobie dowód tożsamości i potwierdzenie, że rower jest naszą własnością.

Reklama

Czytaj również: Ojciec i syn napadli na bank

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj