Udowadniał, że można

0
57
Reklama

Skwer w Kaskach, wiosce pod Baranowem, od 10 listopada nosi imię Romana Bodycha. Tego dnia na XLIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy były przewodniczący Rady Gminy został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Baranów”.

– Roman Bodych udowadniał nam wszystkim, że można bez wielkich pieniędzy i dotacji zrobić wiele dobrego dla swojej społeczności – mówi Beata Fabisiak przewodnicząca Rady Gminy. – Za 20 tys. złotych i dzięki aktywnej pomocy mieszkańców z jego inicjatywy za biblioteką w Kaskach powstała tężnia. Miejsce, gdzie mogli spotykać się seniorzy, ale także młodzież. To Roman, szukając sposobu na ożywianie swojej rodzinnej wioski, wpadł na pomysł, aby w tamtejszej szkole rozpocząć turniej tenisa stołowego. Jeśli nie będzie lockdownu w grudniu odbędzie się już jego X edycja.

Ale to nie wszystko

Z inicjatywy Romana Bodycha powstało także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kas i Okolic oraz Stowarzyszenie Zanim Powstanie Lotnisko – CPK, które wspiera mieszkańców w trudnym procesie powstawania Centralnego Portu Lotniczego.

Prywatnie był rolnikiem, ojcem i mężem. A jako radny, a potem przewodniczący rady miał czas i uważność dla młodszych koleżanek i kolegów. Zmarł nagle w wieku zaledwie 58 lat na covid.

Są ludzie, dzięki którym życie innych staje się lepsze, Roman Bodych na pewno był jednym z nich.

Reklama

Czytaj również: Dworek Bacciarellich w Kaskach z dotacją na remont

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj