Udane występy Koluch i Polańskiej

0
363

Podczas Grand Prix Polski w pływaniu w Poznaniu Julia Koluch i Aleksandra Polańska zaprezentowały wysoką formę. Zawodniczka UKS GOS Raszyn triumfowała w klasyfikacji punktowej.

Julia Koluch, która została przyjęta na Uniwersytet Iowa, po raz kolejny potwierdziła wysokie możliwości. W Poznaniu dwukrotnie stanęła na podium. Koluch była trzecia na 50 i 200 metrów stylem grzbietowym, co w ostatecznym rozrachunku dało jej trzecią pozycję wśród najlepszych grzbiecistek zawodów.

Fantastycznie zaprezentowała się Aleksandra Polańska. Zawodniczka UKS GOS Raszyn błyszczała w stylu dowolnym. Na 100 metrów Polańska minimalnie przegrała z Anną Dowgiert, jednak na 400 metrów pokazała, że nie ma sobie równych. Zawodniczka raszyńskiego klubu na ostatnich metrach wyprzedziła Paulinę Piechotę i ustanowiła nowy rekord życiowy – 4:10.69. Polańska startowała również na 50, 200 i 800 metrów. Łącznie zdobyła 2411 punktów, co pozwoliło jej na triumf w klasyfikacji końcowej. Druga Milena Karpisz zgromadziła 2350 punktów.

W stylu motylkowym trzecia w klasyfikacji punktowej była Inez Pogorzelska z UKS GOS Raszyn.