Uczniowie z Michałowic z sukcesami

0
58
Reklama

Uczniowie szkół z terenu gminy Michałowice nagrodzeni w konkursie „ESA dla OSE”. Gratulacje dla Zuzanny Orzeł i Mateusza Pietrzaka za zajęcie pierwszych miejsc.

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, jest programem na rzecz czystego powietrza. Za jego realizację odpowiada Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Działania oraz edukacja w tym zakresie są niezbędne, aby każdy mógł w odpowiedni sposób przyczyniać się do troski o środowisko. W ramach ESA szkoły angażują się w liczne inicjatywy.

Idea konkursu „ESA do OSE” skupiała się na przygotowaniu kreatywnej pracy dotyczącej problematyki smogu. Uczestnicy mogli wybrać formę: plastyczna bądź z zastosowaniem technik cyfrowych. – Kreatywne, pomysłowe, a nawet wzruszające. Takie były zgłoszone przez Was prace konkursowe. Otrzymaliśmy aż 533 rysunki, plakaty, memy i filmy na temat smogu! – poinformowali organizatorzy.

Uczniowie pokazali swój talent, umiejętności oraz znajomość zagadnienia. Jury nie miało łatwego wyboru. Powody do radości mają placówki oświatowe z gminy Michałowice. W kategorii IV-VI najlepsza okazała się Zuzanna Orzeł z klasy 4c Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach. Z kolei Mateusz Pietrzak wygrał rywalizację w kategorii VII-VIII. Zwycięzca uczęszcza do klasy 8c Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi.

Warto dodać, że 3. miejsce w kategorii I-III zajęła uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie – Zuzanna Kurowska. Wyróżnienia trafiły do Poli Latosińskiej (klasa 3a szkoły w Michałowicach) oraz Szymona Jabłonowskiego (3b, szkoła w Piastowie).

Reklama

Czytaj także: Paszporty covidowe już dostępne. Jak je pobrać?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj