reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Uczniowie wrócili do szkolnych ławek

Uczniowie wrócili do szkolnych ławek

0
Paweł Makuch, szkoły, dyrektorzy, przedszkola, żłobki, koronawirus, dezynfekcja, COVID19, Przegląd Regionalny, Pruszków
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Inauguracja roku szkolnego za nami. Zanim dzieci i młodzież wróciły do szkolnych ławek, pruszkowskie placówki musiały poczynić stosowne przygotowania.

Uczniowie wrócili do szkół i pobierają naukę w trybie stacjonarnym. Wiadomo jednak, że cały czas z niepokojem patrzymy na statystyki i sytuację związaną z pandemia koronawirusa. Z pewnością wszyscy chcą powrotu do normalności, jednak cały czas trzeba pamiętać o względach bezpieczeństwa.

Przygotowując się do rozpoczęcia roku szkolnego, przedstawiciele pruszkowskiego samorządu oraz dyrektorzy placówek oświatowych wzięli udział w spotkaniach zespołu do spraw monitorowania sytuacji w placówkach oświatowych i opiekuńczych w czasie występowania epidemii Covid-19. Była to okazja do omówienia obowiązujących procedur, a także potrzeb związanych z zaopatrzeniem w środki ochrony.

– Tematem przewodnim spotkania była gotowość placówek do rozpoczęcia roku szkolnego, warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie, potrzeby związane z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej oraz wsparcie dyrektorów i nauczycieli w sytuacji konieczności przejścia na nauczanie zdalne lub hybrydowe – poinformował nas pruszkowski magistrat.

Dopóki funkcjonujemy w realiach pandemii, musimy być gotowi na różne scenariusze. Pruszkowskie placówki są przygotowane na każdą sposobność.

– Placówki zostały wyposażone w niezbędny sprzęt do prowadzenia pracy zdalnej tj. tablety i laptopy oraz mają opracowane procedery bezpieczeństwa, komunikacji oraz uczestnictwa w zajęciach – przekazał Urząd Miasta Pruszkowa.

Bezpieczeństwo jest kluczowe, a więc trzeba zwracać uwagę na istotne aspekty. Przed rozpoczęciem roku szkolnego została przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń oraz części wspólnych we wszystkich szkołach, przedszkolach i żłobkach. Z kolei straż miejska wykonała kontrolę terenów wokół placówek oświatowych pod kątem prawidłowości oznakowania. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Strażnicy miejscy patrolują tereny przy placówkach oświatowych.

Nowi dyrektorzy

30 sierpnia prezydent Paweł Makuch, wraz z zastępcami, wręczył pełnomocnictwa dyrektorom jedenastu pruszkowskich placówek oświatowych. W wyniku przeprowadzonych konkursów dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 8 została Edyta Wołowiec, w Przedszkolu Miejskim nr 14 Paulina Andrzejewska, zaś w Przedszkolu Miejskim nr 16 Beata Stosio.

– Nowo wybrani dyrektorzy placówek, śledząc kierunki rozwoju edukacji, powinni działać perspektywicznie, dbać jednocześnie o wysokie standardy nauczania. Trudna sytuacja epidemiologiczna wymaga również umiejętności łączenia planowania z efektywnym zarządzaniem. Wszystkie aktywności powinny służyć podnoszeniu jakości pracy placówek, uwzględniając cele edukacyjne i wychowawcze, które mają wspomóc rozwój dzieci oraz zaktywizować wszystkich uczniów – wyjaśnia pruszkowski urząd.

Należy dodać, że nie rozstrzygnięto konkursu w Szkole Podstawowej nr 4. Żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej większości głosów. Obowiązki dyrektora pełni wicedyrektor Maria Stawska.

Czytaj również: Zmiany w programie Dobry Start

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version