Tunel na jesieni

0
317

Tunel na ul. Działkowej w Pruszkowie jest wyczekiwany przez kierowców i mieszkańców. Kolejarze zapowiadają, że inwestycja powinna zakończyć się przed 10 października.

Przeprawa ma poprawić warunki komunikacyjne w mieście, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekają na finał prac. Tunel w ciągu ul. Działkowej pozwoli odciążyć wiadukt nad torami PKP na ul. Poznańskiej. Łatwiej będzie dostać się na drugą stronę miasta, a kierowcy mniej czasu spędzą w korkach. Nie da się ukryć, że to jedno z kluczowych działań prowadzonych przez kolejarzy w Pruszkowie w ramach modernizacji linii podmiejskiej 447.

Nie brakuje pytań, kiedy prace dobiegną końca. W tej sprawie do PKP PLK zwrócił się wiceprezydent Pruszkowa Konrad Sipiera. Jak poinformowali kolejarze, zakończone zostały prace związane z wykonaniem konstrukcji tunelu. Zajęto się również kwestiami dotyczącymi odwodnienia oraz zabudowy klatek schodowych.

Z pewnością informacja o postępach prac cieszy, ale istotny jest termin zakończenia całej inwestycji związanej z powstaniem tunelu. – Planowane zakończenie robót przy budowie tunelu oraz układu drogowego w ciągu ulic Działkowej i Błońskiej w Pruszkowie powinno nastąpić przed 10 października br. – napisali przedstawiciele PKP PLK w odpowiedzi na list wiceprezydenta Sipiery.