Trzymali nielegalną broń i amunicję w domu

0
108
Reklama

10 sztuk różnego rodzaju broni i 179 nabojów zabezpieczyli grodziscy kryminalni podczas przeszukania na dwóch posesjach. 

W trakcie przeszukania (wykonywanego do innej sprawy) w jednym z domów, grodziscy kryminalni znaleźli 7 sztuk amunicji do broni palnej. Zatrzymano 43-letnią właścicielkę lokalu.

Podczas kolejnej kontroli policjanci zabezpieczyli również 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Ustalili, że znalezione przedmioty należą do 64-letniego mieszkańca posesji, który chwilę później również został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów.

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim całej zatrzymanej trójce zarzutów posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Wobec kobiety i dwóch mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Czytaj również: Oszuści wysyłają fałszywe linki wykorzystując portal OLX oraz aplikację Whatsapp

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj