Trzy trasy i konsultacje

0
373

Zarząd Transportu Miejskiego przygotuje trzy propozycje połączeń autobusowych, łączących Pruszków ze stolicą.  To nie wszystko. Pruszków, Piastów i Michałowice rozpoczęły współpracę w zakresie transportu.

Temat stałej linii autobusowej z Pruszkowa do Warszawy poruszaliśmy niejednokrotnie. Ostatnio sprawę opisywaliśmy w 31. numerze Przeglądu Regionalnego. Rozmowy między ZTM a miastem trwają od kilku miesięcy. Każda ze stron miała swoją wizję linii autobusowej. Propozycja ZTM uwzględniała trasę do Okęcia, Pruszków chciał, aby mieszkańcy mogli dojechać do Dworca Zachodniego.

Tuż przed świętami prezydent Paweł Makuch odbył kolejne spotkanie w sprawie linii do Warszawy. Efekt? ZTM ma przygotować trzy propozycje połączeń, które staną się przedmiotem konsultacji społecznych. Trasy powstaną na bazie funkcjonowania dobrze znanej z czasów komunikacji zastępczej podczas remontu 447 linii ZP oraz autobusu 717, poruszającego się po Piastowie (z uwzględnieniem Pruszkowa). Trzecia opcja zostanie przygotowana zgodnie z pierwotną wersją proponowaną przez przewoźnika, czyli do Okęcia.

Prezydent Makuch poinformował, że szczegółowy plan od ZTM ma być gotowy w połowie maja. Wtedy będzie możliwe zaplanowanie i rozpoczęcie konsultacji. Warto wspomnieć, że 29 kwietnia rozpocznie się cykl spotkań „Porozmawiajmy o Pruszkowie”. Władze miasta zachęcają mieszkańców do uczestnictwa i dyskusji na ważne tematy.

Co do spraw komunikacyjnych, stała linia autobusowa z Pruszkowa to Warszawy to nie wszystko. – Ważną informacją jest fakt, że oprócz rozmów z ZTM, pracujemy i rozmawiamy również z naszymi sąsiadami o uruchomieniu wspólnych połączeń z Warszawą. 5 kwietnia 2019 r. podpisałem list intencyjny z Miastem Piastów i Gminą Michałowice, który jest początkiem współpracy w zakresie transportu – poinformował prezydent Pruszkowa.