reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. Tężnia w Grodzisku – trzecie podejście

Tężnia w Grodzisku – trzecie podejście

0
Tężnie funkcjonują już m.in. w Piastowie i Pruszkowie. Fot. Urząd Miejski w Piastowie

Władze Grodziska ogłosiły niedawno przetarg na budowę tężni w Parku Skarbków. To już trzecie postępowanie dla tej inwestycji.

Niedawno informowaliśmy o planach budowy tężni w Nadarzynie. Teraz do grona gmin, których mieszkańcy mogą korzystać z solankowych instalacji chce dołączyć Grodzisk. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę konstrukcji.

Zgodnie z założeniami grodziska tężnia ma mieć 8 metrów wysokości. Projekt zakłada także zadaszenie drewnianej konstrukcji, utwardzenie teren wokół tężni, rozbudowę instalacji wodnej i elektrycznej i oświetlenie terenu. Przy tężni mają także pojawić się elementy małej architektury, takie jak ławki, stojaki na rowery czy kosze na śmieci. Konstrukcja ma stanąć na terenie Parku Skarbków.

Trwający właśnie przetarg jest już trzecim ogłoszonym dla tej inwestycji. Na początku roku gmina ogłosiła postępowanie, w którym zgłosił się tylko jeden oferent. Proponowana cena wynosiła milion złotych. Tymczasem władze Grodziska planowały przeznaczyć na budowę tężni maksymalnie 700 tys. zł. Przetarg unieważniono i ogłoszono kolejny. Tym razem do konkursu stanęły dwie firmy, jednak obie złożone oferty znów opiewały na ok. 1 mln zł. Postępowanie znów zostało unieważnione.

Czy za trzecim podejściem uda się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg? Oferty można składać do 28 lipca. Wówczas dowiemy się, czy są szanse na wyłonienie wykonawcy. Jeśli postępowanie przebiegnie po myśli władz miasta, wykonawca będzie miał 8 miesięcy na budowę tężni.

Czytaj również: Lewczuk został piłkarzem Znicza Pruszków

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version