Tężnia działa

0
794
Reklama

Na początku kwietnia uruchomiono instalację solankową w Piastowie. Władze miasta zachęcają mieszkańców do korzystania.

Tężnia solankowa znajduje się w parku im. Bogny i Jerzego Sokorskich, niedaleko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pojawiła się tam w sierpniu ubiegłego roku. Urzędnicy podkreślali, że tężnia ma stanowić ekologiczne miejsce relaksu i odpoczynku, a zarazem wpływać na poprawę stanu zdrowia poprzez terapię wziewną. Mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli instalację i chętnie z niej korzystali.

W okresie zimowym tężnia nie działała, jednak w końcu przyszedł czas, aby ją uruchomić. Piastowska instalacja solankowa jest już czynna. Mieszkańcy mogą z niej korzystać codziennie do godz. 21.00. Zatem warto wybrać się na wiosenny spacer i skorzystać z zastrzyku zdrowia. Inhalacje solankowe pozwalają organizmowi zyskać niezbędne mikroelementy oraz odzyskać równowagę i wspomagają leczenie chorób min. zapalenie zatok, stres czy niedoczynność tarczycy. Korzystać z właściwości tężni należy kilka razy w tygodniu. Inhalacja powinna trwać od 40 do 60 minut.

W piastowskiej tężni funkcjonuje oryginalna solanka z Zabłocia. Wydobywana jest od ponad 120 lat z odwiertów „Korona” w miejscowości Zabłocie Solanka.

Reklama
Reklama