Tężnia budzi zainteresowanie

0
583
Reklama

Tężnia solankowa w pruszkowskim parku Kościuszki budzi zainteresowanie mieszkańców. Prezydent Paweł Makuch nie wyklucza, że w mieście przybędzie tego typu obiektów.

Korzystanie z tężni solankowej pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Wystarczy kilka minut dziennie, aby zyskać zastrzyk cennych mikroelementów m.in. jod, brom, wapń, magnez, potas czy żelazo. Warto podarować sobie dawkę zdrowia i skorzystać z tężni solankowej. Wskazane jest to dla osób mających przewlekłe choroby układu oddechowego, a także dla palaczy, pracujących w zapyleniu i każdego, bo w dzisiejszych czasach niemal nieustannie stykamy się z zanieczyszczeniami. Pruszkowska tężnia budzi zainteresowanie. Podczas spaceru w parku można na chwilę przysiąść i zrelaksować się, a przy okazji oczyścić płuca. Tężnia jest dostępna przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00-22.00.

Tężnia w parku Kościuszki w Pruszkowie, którą zlokalizowano od strony Al. Niepodległości jest pierwszą tego typu instalacją w mieście, ale nie jest powiedziane, że ostatnią. – Tężnia solankowa w Pruszkowie została uruchomiona na początku lipca i od razu wywołała ogromne zaciekawienie mieszkańców Pruszkowa, co pokazuje potrzebę realizacji tego typu obiektów w innych częściach naszego miasta. Każdego dnia pruszkowską tężnię odwiedzają głównie rodziny z dziećmi oraz osoby starsze, dla których lecznicze działanie korzystnie wpływa na ogólną odporność organizmu. Oczywiście wezmę pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszy się nasza tężnia w późniejszych projektach i inwestycjach w Pruszkowie – przekazał nam prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Czytaj również: Skład Bogorii na nowy sezon

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj