Termin budowy nowej siedziby ośrodka może się wydłużyć

0
86

Trwa budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie. Realizacja inwestycji może się wydłużyć. Powód: problem konstrukcyjny.

Prace na terenie budowy ruszyły w maju ubiegłego roku. Celem inwestycji jest stworzenie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków. Obecna siedziba ośrodka przy ul. Wapiennej ma swoje lata i jej standard nie jest idealny. Wiadomo, że inwestycja jest kosztowna, co miało wpływ na rozpoczęcie działań. W czerwcu 2019 roku starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza podpisał list intencyjny z prezesem zarządu fundacji Pruszyńscy Krzysztofem Pruszyńskim w sprawie dofinansowania budowy. Sprawa nabrała tempa, przeprowadzono wszelkie działania formalne, a dziś prace są zaawansowane.

Czytaj także: Dotacja na wymianę kotłów w Pruszkowie

Nie brakuje jednak problemów, które mogą sprawić, że nowa siedziba ośrodka będzie gotowa później, niż zakładano. – Jak przy każdej tego typu inwestycji można napotkać na wszelkiego rodzaju problemy. Wiodącym problemem był problem konstrukcyjny; wykonawca realizując roboty ziemne natrafił na grunty nienośne, w związku z tym podjęto decyzję o ich wymianie. Wyżej wymienione zagadnienia mogą przyczynić się do wydłużenia terminu realizacji inwestycji – informuje Agnieszka Kuruliszwili ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. – Wykonana została już cała konstrukcja budynku, ściany, stropy, poza salą gimnastyczną – dodaje.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwsza obejmuje część dydaktyczną z salą sportową, zaś druga internat. Warto dodać, że na realizację przedsięwzięcia powiat otrzymał 4 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 43 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj