Powstanie nowa strefa relaksu w Pruszkowie.

0
764
Reklama

Teren przy Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie ma stać się strefą relaksu, gdzie znajdą się alejki i tężnia. W realizacji planów pomogą środki zewnętrzne.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Pruszków otrzymał 4 miliony złotych, z czego 500 tysięcy na zagospodarowanie terenu koło szpitala na Wrzesinie. Obecnie miejsce nie przykuwa uwagi, jednak ma się to zmienić. Z zapomnianego terenu narodzi się coś wyjątkowego, co będzie cieszyło mieszkańców. Planowana jest tam strefa relaksu – park, ładne alejki spacerowe i tężnia. Jednym słowem – miejsce na relaks i wyciszenie.

Wiadomo jednak, że na efekty trzeba poczekać. Najpierw należy rozwiązać kwestie formalne, w które zaangażowanych jest kilka podmiotów: miasto, powiat pruszkowski i dyrekcja szpitala. Potem czas na prace projektowe, a ostateczny efekt powinien być widoczny w 2022 roku. – Nowa tężnia, która może stać się naprawdę magicznym miejscem w Pruszkowie – podkreśla Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Czytaj także: Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie otrzymało karetkę

Relaks na powietrzu

W Pruszkowie nie brakuje miejsc, gdzie można odpocząć i pocieszyć się naturą. Wiele osób ceni sobie Park Potulickich, mieszkańcy lubią spędzać czas w Parku Kościuszki. Właśnie w tym drugim, z myślą o dzieciach, miasto podjęło się prac związanych z modernizacją placu zabaw. Trampoliny, bocianie gniazdo, zestaw dwóch rowerów i tablicy z trasą wyścigu, remiza strażacka, zestaw z pomostami dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – to tylko część atrakcji. Niebawem dzieci będą mogły bawić się na nowoczesnym placu zabaw. – Przy projektowaniu placu zabaw wyszliśmy z założenia, że zabawa nie powinna wykluczać, dlatego w tym miejscu nie zabraknie w pełni integracyjnych urządzeń do zabawy – podkreśla Konrad Sipiera.

Warto dodać, że na mieszkańców czeka również nowe miejsce do relaksu. Mowa o skwerze przy ul. Długosza. Są tam: siatka romb, deska surfingowa, kładka, linoskoczek, równoważnie oraz zestaw wspinaczkowy.

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj