reklama
Strona główna Sport Tenisistki Bogorii blisko awansu do ekstraklasy

Tenisistki Bogorii blisko awansu do ekstraklasy

0
I liga, sport, tenis stołowy, Bogoria, Grodzisk Mazowiecki, mecz, Przegląd Regionalny
Fot. Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Tenisistki Bogorii Grodzisk Mazowiecki były blisko awansu do ekstraklasy. Na drodze stanęła Uczelnia Państwowa Trefl Zamość.

Za zawodniczkami bardzo dobry sezon w I lidze. W grupie północnej Bogoria zajęła 3. miejsce dzięki 13 zwycięstwom i 2 remisom. Klub zanotował również trzy porażki. Łącznie Bogoria zdobyła 28 punktów i straciła dwa oczka do ATS EAST RENT Białystok i MRKS Gdańsk. Drużyna z Pomorza wycofała się z występów o awans do ekstraklasy. Bogoria stanęła przed dużą szansą.

Zawodniczki grodziskiego klubu miały mało czasu na przygotowanie się do rywalizacji z Uczelnią Państwową Trefl Zamość. W pierwszym meczu padł remis 5:5, co sprawiło, że losy awansu miały rozstrzygnąć się na wyjeździe.

6 czerwca emocje sięgnęły zenitu. Od początku wyrównana walka i na tablicy wyników było 2:2. Katarzyna Trochimiuk i Martyna Lis oraz Zofia Śliwka i Aleksandra Falarz nie dały rady rywalkom w grach deblowych. Sytuacja sprawiła, że Bogoria znalazła się w trudnym położeniu. Gospodynie dostały „wiatru w żagle”. Drużyna z Zamościa wygrała kolejne dwa pojedynki i triumfowała 7:3. Bogoria jednak pokazała się z dobrej strony. W debiutanckim sezonie drużyna była o krok od awansu do ekstraklasy.

Czytaj także: Dwa pewne zwycięstwa tenisistek Bogorii 

Postawa zawodniczek spotkała się uznaniem. – Naszym dziewczynom należą się ogromne słowa uznania za cały sezon. Przed rozpoczęciem debiutanckiego sezonu na szczeblu I ligi, nikt nie pomyślałby, że dziewczyny będą tak blisko awansu do ekstraklasy kobiet. Tylko dwóch gier zabrakło, by nasze młode dziewczyny rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet – komentuje grodziski klub.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version