Telefon interwencyjny

0
356

Wójt gminy Nadarzyn wystąpił wnioskiem do PU Hetman o uruchomienie telefonu interwencyjnego dla mieszkańców.

Hetman to firma zajmująca się odbiorem, segregacją i utylizacją odpadów komunalnych. Firma ma siedzibę w Nadarzynie przy ulicy Turystycznej. Od lat mieszkający w pobliżu siedziby firmy skarżą się na uciążliwości powodowane działalnością Hetmana.

Na wniosek wójta gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego, a także mając na uwadze ustalenia podjęte podczas spotkania z mieszkańcami gminy Nadarzyn w kwietniu, firma Hetman uruchomiła interwencyjny telefon, pod który można zgłaszać wszelkie uciążliwości, takie jak odór czy nadmierny hałas. Dzwoniąc pod numer telefonu 607 234 273 można skontaktować się z pracownikiem firmy i zgłosić wszelkie zauważone nieprawidłowości.

Firma Hetman skontaktowała się również ze strażą miejską oraz policją z Nadarzyna z prośbą, aby w przypadku otrzymania telefonu dotyczącego działalności firmy Hetman, służby SM oraz policji powiadamiały pracownika dyżurującego pod wskazanym numerem, aby ten miał możliwość wzięcia udziału w wizji lokalnej.

Uruchomienie telefonu interwencyjnego oraz zapewnienie bezpośredniego udziału w podejmowanych czynnościach wyjaśniających powinny zapewnić szybsze rozwiązanie każdej ze zgłaszanych spraw oraz przyspieszony tryb usuwania uciążliwości.