Tarkowski i Giorgianni w Austerii

0
190
Reklama

Jan Tarkowski (wiolonczela) i Fryderyk Amadeusz Giorgianni (skrzypce) wystąpią 22 22 sierpnia o godz. 19.00 w Austerii w Raszynie. Podczas koncertu publiczność usłyszy muzykę kameralną z epoki baroku i klasycyzmu.

Niedzielny wieczór w Austerii zapowiada się niezwykle ciekawie. Kulturalna propozycja na najwyższym poziomie gwarantuje niezapomniane muzyczne doznania. O poziom artystyczny koncertu zadbają Jan Tarkowski i Fryderyk Amadeusz Giorgianni, którzy zaprezentują utwory Jana Sebastiana Bacha, Roberta Schumanna, Johannesa Brahmsa czy Astora Piazzoli.

Artyści przygotowali bogaty program. W pierwszej części Tarkowski i Giorgianni zaprezentują pozycje muzyki kameralnej z epoki baroku i klasycyzmu. W drugiej zaś zaplanowano miniatury muzyki klasycznej z XIX i XX wieku oraz muzykę filmową i muzykę świata.

– Wspólnie z Fryderykiem Giorgiannim od dłuższego czasu gramy razem muzykę kameralną, tworząc razem duet i kwartet smyczkowy. Wykonujemy muzykę klasyczną, jak również aranżacje na kameralny skład smyczkowy muzyki filmowej, muzyki świata i muzyki popularnej. W ramach współpracy nagraliśmy płytę z „Muzyką francuską” wraz ze śpiewakami operowymi: Magdą Krysztoforską-Beucher i Davidem Beucher – mówi Jan Tarkowski.

22 sierpnia o 19.00 w raszyńskiej Austerii będzie więc można spędzić miły wieczór. – Zaproszeni artyści przygotowali bogaty program, w którym nie zabraknie utworów najbardziej znanych i cenionych kompozytorów. Podczas koncertu wybrzmią również utwory muzyki filmowej. Zapraszam Państwa na to wyjątkowe wydarzenia – zachęca Dyrektor Centrum Kultury Raszyn Mariusz Smolicha.

Reklama

Gospodarzem wieczoru będzie Edyta Ciechomska.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Kilka słów o artystach

Jan Tarkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Witolda Hermana. Wiolonczelista uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, współtworzy projekty z nurtu muzyki klasycznej, folkowej, rozrywkowej i eksperymentalnej. Tarkowski występował na takich scenach jak Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Studio telewizyjne TVP1, filharmonia w Krakowie, Filharmonia lubelska, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Współpracował także z teatrem Osterwy w Lublinie, teatrem Czytelnia Dramatu w Lublinie, Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie.

Fryderyk Amadeusz Giorgianni jest polsko-włoskim skrzypkiem, który ukończył studia w „Konserwatorium im. Arcangelo Corelli” w Mesynie. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrody na konkursach narodowych w Barcellonie Pozzo di Gotto oraz liczne koncerty m.in. na Ukrainie, we Włoszech i w Polsce jako solista (również z orkiestrą), w orkiestrze smyczkowej i symfonicznej oraz w licznych zespołach kameralnych.

Źródło: Centrum Kultury Raszyn

Czytaj również: Na noże i na leżakach

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj