Strona główna Aktualności Targowisko przeniesione na teren dawnej fabryki

Targowisko przeniesione na teren dawnej fabryki

0
fot. UM Milanówek

Kiedy władze Milanówka ogłaszały plany rozpoczęcia przebudowy targowiska, kupcy i klienci dopytywali, gdzie na czas przebudowy zostanie przeniesiony handel. Kilka dni temu udało się poznać szczegóły.

Dwa tygodnie temu opisywaliśmy planowaną rewitalizację placu przy ul. Piłsudskiego. Nowe targowisko ma zyskać trzy zadaszone wiaty handlowe wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne pozwolą na oświetlenie targowiska lampami hybrydowymi LED. Ponadto projekt zakłada wymianę nawierzchni placu. Miejsca handlowe, ciągi piesze i drogi wewnętrzne zostaną wyłożone kostką brukową. Dodatkowo teren ma zostać ogrodzony i odwodniony. Pojawią się również nasadzenia zieleni i elementy małej architektury, w tym ławki, tablice informacyjne oraz stojaki rowerowe. Właśnie minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę targowiska. Jeśli nie pojawią się problemy formalne, niedługo powinniśmy poznać wykonawcę zadania.

Mieszkańcy i kupcy dopytywali władze miasta o zastępczą lokalizację targowiska na czas przebudowy placu. Kilka dni temu burmistrz Piotr Remiszewski wskazał punkt, w którym do momentu otwarcia zrewitalizowanego targowiska będzie odbywał się handel.

Czytaj także: Ruszył przetarg na targowisko w Milanówku

– Na czas realizacji inwestycji udostępniona zostanie tymczasowa lokalizacja targowiska. Będzie to plac po dawnej fabryce MIFAM pomiędzy ulicami Królewską a Dembowskiej, który udało mi się pozyskać po wielomiesięcznych negocjacjach z właścicielem nieruchomości. Wszystkim kupującym, którzy będą chcieli skorzystać z tej propozycji, udostępnione będą miejsca do handlu na preferencyjnych warunkach, a zarządca targowiska dostosuje tymczasowy plac, tak by umożliwiał on handel w komfortowych warunkach zarówno dla kupców jak i ich klientów – zapewnia włodarz. Remiszewski poinformował również, że kupcy, którzy dzierżawili od miasta miejsca na starym targu, otrzymają pierwszeństwo wynajmu powierzchni na odnowionym placu. Zostaną dla nich również zabezpieczone miejsca w tymczasowej lokalizacji.

Milanowski magistrat zakłada, iż inwestycję uda się zrealizować do końca bieżącego roku. Jak się jednak okazuje, sprawa może nie być taka prosta. Podczas ostatniej sesji radni przyjęli bowiem stanowisko wstrzymujące realizację inwestycji na pół roku. Warunkiem utrzymania pozyskanej w ubiegłym roku milionowej dotacji jest bowiem ukończenie budowy targowiska do końca 2021 r. Zahamowanie prac na 6 miesięcy uniemożliwi dotrzymanie tego terminu. Czy uda się wypracować porozumienie i sfinalizować inwestycję? Na ten moment trudno to przewidzieć.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version