reklama

Targowisko na MIFAM

0
mifam,przebudowa, remont, targowisko, milanówek, urząd miasta, piotr remiszewski, wiaty handlowe
Zdjęcie: UM Milanówek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niebawem powinna ruszyć przebudowa placu targowego w Milanówku. Na czas remontu kupcy przeniosą się na teren dawnej fabryki MIFAM.

Sprawa rewitalizacji miejskiego targowiska od dłuższego czasu budzi kontrowersje. Inwestycja była już blokowana przez Radę Miasta, pojawiły się także ostre protesty ze strony kupców. Handlarze wyrażali przede wszystkim obawy, że rewitalizacja utrudni im – lub wręcz uniemożliwi – prowadzenie działalności. Nie przekonywały ich zapewnienia burmistrza, że na czas przebudowy zostanie zapewniona zastępcza lokalizacja na dawnych terenach MIFAMu.

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że sprawa wkroczy w następny etap. – Urząd Miasta podpisał umowę najmu terenu po dawnej fabryce MIFAM. Umowa umożliwia korzystanie z terenu przez okres od września 2021 do lutego 2022 z możliwością przedłużenia – poinformował niedawno burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski. Przypomniał także, że na rewitalizację targowiska miasto otrzymało dotację celową i nie ma możliwości przeznaczenia tych środków na inne zadanie. W przestrzeni publicznej pojawiają się bowiem głosy podające w wątpliwość, czy to właśnie targowisko powinno być priorytetową inwestycją w Milanówku.

Rewitalizacja placu targowego pochłonie niespełna 2 miliony złotych. Na targowisku pojawi się nowa nawierzchnia, powstaną wiaty handlowe jako zadaszenie stoisk. Całość zostanie doświetlona, ogrodzona i odwodniona.

Czytaj również: Po godzinach na targowisku w Brwinowie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version