reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Tańsze testy na przeciwciała z kartą mieszkańca

Tańsze testy na przeciwciała z kartą mieszkańca

0
COVID-19, koronawirus, Szpital Powiatowy w Pruszkowie, Michałowice, Pruszków, test, przeciwciała, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Tańsze testy na przeciwciała SARS-COV-2 z Pruszkowską Kartą Mieszkańca i Kartą Mieszkańca Gminy Michałowice. Z oferty można skorzystać w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie.

Pandemia koronawirusa jest z nami ponad rok. Mimo licznych obostrzeń i zmian w funkcjonowaniu, wiele osób pracuje i musi się przemieszczać. Kontakt społeczny niejako zwiększa ryzyko zakażenia się koronawirusem. Dla wielu osób choroba kończy się tragicznie. Inni przechodzą ją ciężko i długo wracają do pełnej dyspozycji. Jest też grupa osób, która nie odczuwa faktu zakażenia.

Zadajemy sobie pytanie, czy doświadczyliśmy wirusa. Można to sprawdzić dzięki testom na przeciwciała SARS-COV-2. Po preferencyjnych cenach mogą z nich skorzystać mieszkańcy Pruszkowa. Warunkiem jest posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca lub Pruszkowskiej Karty Dużej Rodziny. Należy udać się do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. Armii Krajowej 2/4 w Pruszkowie. Chętni powinni zgłaszać się do laboratorium na poziomie -1 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00. Telefon: 664 118 796.

Badania na przeciwciała w klasie IgM (wczesne) oraz IgG (późne) to koszt 50 zł. Bez karty mieszkańca – 110 zł. Można również wykonać je łącznie za 100 zł. Należy pamiętać, że płatność za badania regulowana jest tylko gotówką.

Czytaj także: Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie otrzymało karetkę

Taniej dla mieszkańców gminy Michałowice

Mniej za badania zapłacą również mieszkańcy gminy Michałowice. Realizowane są również w szpitalu powiatowym. – Tymczasem, z kartą mieszkańca naszej gminy mogą państwo wykonać testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Wszystkim życzę dużo odporności, zdrowia i dobrego nastroju. On jest bardzo potrzebny – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Wiadomo, że w gminie nie będzie dodatkowego punktu szczepień. – W tej chwili nie mamy ani takiej potrzeby, ani takich możliwości, aby otwierać dodatkowe punkty. Przede wszystkim dlatego, że nasze gminne punkty szczepień mają wciąż jeszcze potencjał do wyszczepiania mieszkańców. I dlatego, przy zapowiadanym zwiększeniu dostaw szczepionek, to właśnie one powinny je otrzymać w pierwszej kolejności – przedstawia Pachecka.

Czytaj także: Niebawem startuje budżet obywatelski w gminie Michałowice

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version