reklama
Strona główna Aktualności Tańsze bilety dzięki karcie mieszkańca

Tańsze bilety dzięki karcie mieszkańca

0
Fot. Urząd Gminy Raszyn

Od 1 października w gminie Raszyn zostanie wprowadzony bilet metropolitalny. Oznacza to, że posiadacze Raszyńskiej Karty Mieszkańca zapłacą mniej za przejazdy komunikacją miejską.

Oferta Warszawa+ dotyczy biletów długoterminowych, 30- i 90-dniowych. Dzięki niej pasażerowie będą mogli zaoszczędzić. Obecnie za bilet 30-dniowy imienny na 1 i 2 strefę trzeba zapłacić 180 zł (ulgowy 90 zł), zaś za 90-dniowy 460 zł (230 zł). Od 1 października odpowiednio 166 zł (83 zł) i 406 zł (203 zł). Gmina Raszyn zdecydowała się na wprowadzenie biletu metropolitalnego dla swoich mieszkańców. – Nasza gmina jest skomunikowana z Warszawą kilkoma liniami autobusowymi. Z komunikacji miejskiej korzysta duża część mieszkańców Raszyna. Postanowiliśmy włączyć naszą gminę do oferty Warszawa+, dzięki czemu nasi mieszkańcy będą mogli oszczędzić nawet 60 zł miesięcznie na dojazdach – tłumaczy Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Zanim mieszkańcy udadzą się do kiosku po tańszy bilet, muszą wyrobić w urzędzie kartę mieszkańca. – Z oferty mogą skorzystać osoby zamieszkałe na terenie gminy Raszyn, które rozliczyły się w 2017 r. w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie i wskazały gminę Raszyn jako miejsce zamieszkania, oraz ich dzieci, uczniowie i studenci do 26. roku życia. Należy dodać, że z biletu metropolitalnego będą mogli skorzystać posiadacze Raszyńskiej Karty Mieszkańca. Aby ją otrzymać, należy złożyć wniosek w urzędzie i odebrać ją osobiście. Wyrobienie karty jest darmowe – mówi Michał Kucharski.

Exit mobile version