Tabliczki kierowco zwolnij – ostoja ptactwa w gminie Michałowice

0
113
Reklama

Tabliczki „Kierowco zwolnij – ostoja ptactwa” pojawiły się w gminie Michałowice. To wyraz troski o bezpieczeństwo ptaków.

Kierowcy muszą pamiętać, aby na drodze zachowywać się odpowiedzialnie. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie prędkości do panujących warunków, zasadę ograniczonego zaufania oraz przestrzeganie przepisów i szanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zaliczają się również do nich zwierzęta.

W gminie Michałowice pojawiły się tabliczki „Kierowco zwolnij – ostoja ptactwa”. Informują, że na drodze mogą pojawić się nieoczekiwani goście. – Na jezdni czy przy poboczu mogą nagle pojawić się ptaki i ich potomstwo. Dlatego kierowcy powinni szczególnie uważać w tych rejonach, zapewniając bezpieczeństwo ptakom, które z samochodem nie mają żadnych szans – przekazują urzędnicy z Michałowic.

Kolejna taka akcja

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w ubiegłym roku dzieci pobierały naukę zdalnie, wiele osób pracowało w takim trybie. Mniejszy ruch sprzyjał większej aktywności dzikich zwierząt, które pojawiały się na drogach. Wtedy gmina Michałowice przygotowała specjalne tablice informacyjne na temat możliwości spotkania na ulicy jeży i wiewiórek.

Pamiętajmy, aby zawsze w pobliżu lasów zachować szczególną ostrożność. Dzikie zwierzęta często wychodzą na drogi, a zderzenie z nimi może mieć poważne konsekwencje. Dbajmy o bezpieczeństwo.

Reklama

Czytaj również: Szpital w halach PTAK? 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj