Szykują się do sezonu rowerowego

0
376
Reklama

Zbliża się kolejny sezon roweru gminnego w Michałowicach. Urząd rozpoczął poszukiwania operatora systemu.

Wiosną i latem chętnie wsiadamy na rowery. Nie da się ukryć, że sprzyja temu rozwój infrastruktury dla cyklistów. Samorządy inwestują w budowę ścieżek rowerowych, a także w wypożyczalnie jednośladów. W Michałowicach sprawdził się rower gminny, który stale rozwija się i ma wielu zwolenników. Ubiegły sezon rozpoczął 1 marca z 55 jednośladami i siedmioma stacjami wypożyczeń, jednak w trakcie sezonu ich liczba wzrosła. Mieszkańcy mieli do dyspozycji 75 rowerów, a michałowicki system stał się kompatybilny z warszawskim Veturilo.

Gmina Michałowice rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu i ogłosiła przetarg na uruchomienie i zarządzanie systemem wypożyczalni rowerów. Planowane jest uruchomienie dziewięciu stacji, które zostaną zlokalizowane przy urzędzie w Regułach, przy stacjach WKD w Opaczy, Michałowicach, Nowej Wsi i Komorowie, nad zalewem w Komorowie, przy szkole w Nowej Wsi oraz przy ul. Szkolnej i ul. Poniatowskiego w Michałowicach. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 87 rowerów. 67 z nich będą stanowić standardowe jednoślady, pojawi się również pięć tandemów, pięć typu cargo, pięć z fotelikami dziecięcymi oraz pięć dziecięcych (20 cali). Każda ze stacji będzie dostępna przez całą dobę, wyposażona w terminal regulujący i umożliwiający wyposażenie roweru oraz ręczną pompkę. Warto wspomnieć, że system będzie kompatybilny z wypożyczalniami w Warszawie i w Pruszkowie.

Rower gminny to rozwiązanie, które umożliwia korzystającym z niego sprawne dotarcie do określonego punktu. Nie trzeba tracić czasu w korkach, a dodatkowo stawiamy na aktywność, czyli troszczymy się o własne zdrowie. Należy podkreślić, że jazda na jednośladzie to rozwiązanie proekologiczne. Rower gminny w Michałowicach ma funkcjonować do końca listopada br.

Reklama
Reklama