Szykują się do budowy

0
435
Reklama

W Komorowie przy ul. Sieradzkiej ma powstać budynek socjalny. Gmina Michałowice otrzymała dwie oferty na realizację zadania.

Deficyt lokali socjalnych to problem wielu samorządów. Gmina Michałowice zamierza zwiększyć swoje zasoby mieszkaniowe poprzez budowę budynku socjalnego na rogu ul. Sieradzkiej i Mazurskiej w Komorowie. Teren przeznaczony pod inwestycję jest niezabudowany. Jedynie w północno-wschodniej części działki jej fragment jest ogrodzony ze względu na znajdującą się w ziemi przepompownię ścieków. Co istotne, teren jest w pełni uzbrojony. Na działce znajdują się sieci wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i energetyczna, a w ul. Sieradzkiej i Mazurskiej jest sieć gazowa.

Rzecz jasna najważniejszą kwestią jest sam budynek. Zgodnie z projektem w Komorowie stanie obiekt, w którym znajdą się cztery lokale mieszkalne. Budynek zostanie wykonany w technologii murowanej na prostej bryle, zaś dach będzie dwuspadowy. W każdym z mieszkań znajdzie się pokój dzienny z aneksem kuchennym, korytarz, sypialnia i łazienka. Powierzchnia jednego lokalu to 39,14 m2, zaś całkowita powierzchnia budynku wyniesie 190,20 m2. Na działce zaplanowano cztery miejsca postojowe, utwardzenie ciągów komunikacyjnych: od wjazdu od ul. Mazurskiej do parkingu oraz od budynku do parkingu, a także oświetlenie terenu.

Zgodnie z założeniami inwestycja miałaby zostać zrealizowana do 28 czerwca 2019 r. Obecnie gmina Michałowice jest na etapie wyboru wykonawcy. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Gmina zaplanowała 750 tys. zł na realizację tej inwestycji.

Reklama
Reklama