Szykują się do budowy nowej siedziby przedszkola

0
243
Reklama

Miasto Pruszków szykuje się do ważnej inwestycji oświatowej. Samorząd planuje budowę nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ul. 3 Maja 67.

Pewna historia dobiega końca. Stary budynek przedszkola nr 8 zostanie zburzony. Nastąpi to jednak dopiero, gdy powstanie nowy. W jego miejsce pojawi się plac zabaw. Miasto chce stworzyć nowoczesny i funkcjonalny obiekt, aby odpowiadał potrzebom dzieci i stwarzał im odpowiednie warunki do rozwoju. W obecnym budynku przedszkola mieści się pięć grup, nowe ma liczyć 10 oddziałów.

Władze Pruszkowa wykonały krok w kierunku realizacji inwestycji. Samorząd ogłosił przetarg na budowę budynku przedszkola nr 8. Firmy czas na składanie ofert mają do 18 marca, a więc w kwietniu sprawa powinna być rozstrzygnięta. Wykonawca zamówienia będzie musiał zrealizować do 31 października 2022 roku.

Czytaj także: Przygotowania do sezonu rowerowego w Pruszkowie

Przedszkole będzie przeznaczone dla maksymalnie 250 dzieci. W placówce sale zajęć będą rozmieszczone tak, aby zapewniały dzieciom jak największy dostęp do światła dziennego. Od strony północnej i zachodniej będzie szatnia, hol, klatki schodowe, pomieszczenia dla personelu, zaplecze kuchenne. Co istotne, zastosowane zostaną rozwiązania z myślą o osobach niepełnosprawnych. – Będzie to nowoczesny, bezpieczny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek. Bardzo się cieszę, że nasi najmłodsi mieszkańcy zyskają miejsce spełniające ich potrzeby – podkreśla prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj