Szkoły pracują normalnie

0
439
Reklama

Wszystkie placówki oświatowe w gminie Michałowice pracują normalnie. Samorząd dokłada starań, aby zapewnić szkołom niezbędne środki bezpieczeństwa.

Obserwujemy wzrost zachorowań na koronawirusa. Cały kraj znalazł się w żółtej strefie i jesteśmy zobowiązani nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Wraz z początkiem roku szkolnego pojawiały się obawy, co do zachorowań w placówkach oświatowych. W regionie odnotowaliśmy kilka przypadków m.in. w liceum im. T. Kościuszki w Pruszkowie.

Sprawdziliśmy, jak funkcjonują szkoły w gminie Michałowice. Urzędnicy przekazali nam, że w żadnej placówce oświatowej nie wykryto zakażenia koronawirusem. Wszystkie przedszkola i szkoły pracują normalnie.

Gmina zapewnia placówkom odpowiednie wsparcie. – Dostarczamy środki ochrony, przeprowadzamy zamówienia publiczne w miarę potrzeb na maseczki, środki dezynfekcyjne, składamy wnioski o dofinansowanie zakupu komputerów dla uczniów, dokonujemy zakupów komputerów, finansujemy dokształcanie nauczycieli w zakresie kształcenia zdalnego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych i komputerowych – przekazał nam Urząd Gminy Michałowice.

Reklama

Czytaj również: Iga Świątek w finale French Open!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj